Кризовий центр

Центр з подолання кризових ситуацій

 « У китайській мові слово криза складається з двох символів : один означає небезпека, а інший – шанс , можливість».

Джон Ф. Кеннеді

 

Криза – цей не просто винятковий, особливо важкий психологічний стан, пов’язаний з подією, що трагічно порушує звичний хід речей та позбавляє звичної рівноваги. Криза може знаменувати собою і величезну перспективу, хоча це, ймовірно, і найважче розгледіти, коли знаходишся в самій серцевині розпачу.

Людину у важкому кризовому стані можна порівняти з кораблем, що перетворюється під час  бурхливого шторму на суденце, яке із боку в бік штовхають сильні хвилі: цей  душевний ураган весь час загрожує розбити наш внутрішній світ об скелі. У такі нелегкі періоди плавання, від команди судна потрібна максимальна активність, організованість, злагодженість – тільки в такому випадку вдається вийти з виру подій і дістатися довгоочікуваного берега.

Кризова допомога – це одночасно і  маяк-дороговказ, напрямок,  і чуйне керівництво диспетчера, що допомагає капітанові приймати рішення в таких  важких умовах.

Але завжди слід пам’ятати про те, що диспетчер і маяк ніколи не можуть прийняти рішення самостійно або взагалі замінити капітана, і це цілком властиво будь-якій справжній психологічній допомозі.

З одного боку це – дискомфортно, так як потребує зусиль саме від людини, що важко переживає кризовий період, з іншого боку це – велика удача, бо для виходу з кризи людина потребує внутрішніх змін, іноді –  кардинальних. Тому при вдалому подоланні кризи, людина повертається у світ немов оновлена :  як фенікс, відроджується з кризового попелу до нового життя і до нових можливостей.

Ось так ієрогліф «криза» пишеться в нашому житті двома іншими означаючими –  «небезпека» і «шанс». І наш центр, таким чином, лише намагається допомогти написати у кризі якомога яскравіше  ієрогліф “шанс” .

У цьому сенсі і слід розуміти відомий афоризм «порятунок потопаючих, справа рук самих потопаючих».

Центр надає допомогу в таких ситуаціях:

–        втрата близьких;

–        депресія;

–        автомобільні аварії;

–        важкі діагнози;

–        розлучення;

–        звільнення;

–        насильство в сім’ї;

–        сексуальні зловживання;

–        наслідки участі у військових діях;

–        допомогу у випадках залежностей (алкоголь , наркотики , гра);

–        професійні проблеми , кар’єрні складності;

–        сімейні кризові проблеми;

–        вікові кризи;

–        проблеми з дітьми та підлітками.

Звертатися за телефоном: ( 044 ) 353-90-79