Про асоціацію

Українська Асоціація Психоаналізу ( УАП – ЄКПП – Україна ) – це всеукраїнська громадська організація, діяльність якої спрямована на розвиток і інституалізацію психоаналізу в Україні, створення професійної спільноти психоаналітиків, розвиток і поширення психоаналітичної та психологічної культури і знань, надання психологічної та психоаналітичної допомоги населенню України, а також задоволення та захист законних соціальних, економічних, професійних, творчих, духовних, вікових та інших спільних інтересів своїх членів.
Асоціація об’єднує людей, що займаються психоаналітичною діяльністю, дослідженнями в сфері психології та психоаналізу, а також людей, які допомагають розвитку філософського, прикладного та клінічного психоаналізу. Одним з головних, але далеко не єдиним, завданням Асоціації є створення періодичної літератури з психоаналізу, а також проведення освітніх та культурних заходів, пов’язаних зі знанням глибинної психології і спрямованих на розвиток особистості. Українська Асоціація Психоаналізу була створена в 2000 році з метою відродження психоаналітичного руху в нашій країні. Члени Асоціації беруть участь у міжнародних науково-дослідних проектах, конференціях, симпозіумах. У рамках Асоціації проводяться відкриті, в тому числі міжнародні, семінари, конференції, презентації книг, що представляють професійний інтерес. Важливу увагу ми приділяємо просвітницькій діяльності: при Асоціації працюють відкриті Балінтовскі групи, відкритий дослідницький проект «Кіно і психоаналіз», супервізійні і інтервізійні групи, групи Лаканівських і Фрейдівських читань, група «Тлумачення сновидінь», група, що вивчає Теорію Самості, постійно діючий проект «Від теорії до практики», група прикладного психоаналізу, «Метапсихологічне суспільство по середах».
З 2003 року при МІГП працює літературне видавництво, яке займається випуском спеціалізованої наукової літератури з психоаналізу: книг, періодичних журналів «Психоаналiз. Часопис» та “Європейський журнал психоаналізу”. В даний час вони є єдиними виданнями такого напрямку в Україні (статті друкуються російською, українською, англійською мовами). Ці журнали надають можливість усім зацікавленим людям стежити за розвитком психоаналітичних ідей як в Україні, так і в Європі. Видання друкують якісні переклади класичних психоаналітичних праць, статті та роботи як відомих психоаналітиків, так і слухачів Інституту, що розпочали свою практику. На їх сторінках висвітлюються етапи розвитку сучасного психоаналізу, розглядаються різні точки зору, ведуться дискусії і відкриваються невідомі факти історії психоаналітичного руху в світі. Унікальність журналів полягає в тому, що вони видаються професіоналами для професіоналів – фахівців у галузі психоаналізу і тих, хто бажає серйозно займатися цим захоплюючим методом пізнання особистості. Також видається психоаналітична література відомих авторів у галузі психоаналізу.
У серії «Мистецтво психоаналізу» світ побачили книги Віктора Мазіна «Машина на ім’я «Людина», «Онейрографія: Привиди і Сновидіння», «Вступ до Лакана», «Параноя» і Саломона Резника «Ментальний простір», «Людина в маренні». Фахівці інституту розробили і видали перший в Україні «Словник психологічних термінів з глибинної психології». А силами одеської частини Асоціації була видана книга «Одеські реалії Людини – вовка».
Регулярно проводяться міжнародні Симпозіуми і Конференції.
У вересні 2002 року в Одесі була проведена Конференція «Психоаналіз в Україні: минуле, актуальність, майбутнє».

Влітку, 27-30 червня 2003 року вперше була проведена Літня школа в рамках УАП, яка проходила на о. Хортиця в Запоріжжі, де були присутні представники різних регіонів України та Росії.

Найбільшим проектом 2004 року став Симпозіум «Опір психоаналізу», в якому взяли участь такі видатні особистості в світі психоаналізу, як Мазін В.А., Решетніков М.М., Сержіо Бенвенуто, Херсонський Б.Г. та інші.

У травні 2004 року відбувся ще один грандіозний захід – семінар Соломона Резника.

Влітку 2004 року відбувся курс удосконалення в рамках спеціалізації «Психоаналіз дітей та підлітків».

У вересні 2004 року відбувся семінар «Вступ до комплексної судової психолого – психіатричної експертизи».

Наприкінці 2004 року почалася активна робота навчально – методичного психоаналітичного консультаційного центру, активно починає працювати супервізійна група для підтримки практикуючих фахівців центру.

У травні 2005 року в Галереї фонду підтримки мистецтв проведена перша «Японська доба» в Києві, присвячена сучасній японській культурі .

УАП спільно з Італійською Асоціацією Групаналізу відкрили у вересні 2005 року 3-річний проект з групового аналізу .

У жовтні 2005 року спільно зі Свердловським Регіональним Центром Психоаналізу проведена спеціалізація «Психоаналіз внутрішньофірмових відносин».

Спільно з Міжнародною Асоціацією Лакана в листопаді 2005 року в київському Будинку вчених проведено «День Лакана в Києві», гостем якого був Анрі Фріне.

У 2006 році проведена спеціалізація «Вступ до психодіагностики».

Щорічно, починаючи з березня 2007 року, проводиться цикл заходів «Психоаналітична весна в Києві», в рамках якого проходять міжнародні симпозіуми, лекції, семінари, супервізії, майстер -класи, кінопокази, художні виставки, літературні вечори з презентаціями книг та багато ін. У рамках «Весни» збираються фахівці з різних галузей науки, щоб поділитися думками, обговорити проблеми та познайомити широке коло інтелектуалів з психоаналізом як теорією і світоглядом. Заходи «Весни» з кожним роком стають все популярнішими і об’єднують усіх, хто цікавиться психоаналізом, сучасною європейською культурою та гуманітарною думкою.

У квітні 2007 року проведена спеціалізація для фахівців-початківців «Початок психоаналітичної практики».

З 2008 року УАП тісно співпрацює з французькими фахівцями. За цей час Київ відвідали Серж Льосур, Веронік Дюфур, Дар’я Дружиненко – Силян, Жерар Пам’є та ін. Заплановано багато спільних проектів на майбутнє.

На сайті УАП був відкритий форум для професійного спілкування на різні теми, такі як: вільні асоціації, кушетка, освіта та ін.

Регулярно проводяться круглі столи за участю фахівців УАП та представників ЗМІ.

Фахівці Української Асоціації Психоаналізу брали участь у наступних проектах:

Проект з Українським центром сім’ї та молоді. Розробка та впровадження супервізійних програм для психологів та соціальних працівників, спрямованих на вироблення професійних стандартів.

Участь у комітеті з питань захисту суспільної моралі при Держкомінформі .

Розробка міжгалузевої програми «Відродження та розвиток психоаналізу в Україні».

Організація та участь (спільно з Держкомінформом) у круглому столі «Актуальні проблеми законодавчого забезпечення захисту суспільної моралі».

«Психоаналітичний Форум в Києві», в рамках якого відбувся ряд кіновечорів в київському кінотеатрі «Жовтень» за участю фахівців з інших країн під назвою «Психоаналіз в Україні. Витоки, сучасність, перспектива» .

Розробка та впровадження проекту «Екологія Душі».

Створено Кризовий консультаційний центр для людей, що потрапили в екстремальні життєві ситуації.

Ведеться активна співпраця з психологами та соціальними працівниками українського центру сім’ї та молоді.

Фахівці УАП є членами комісії із захисту суспільної моралі при Держкомінформі.

З 2004 року Українська Асоціація Психоаналізу стала колективним членом Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій.
19 лютого 2009 року рішенням Правління ЄКПП УАП стає бранч – організацією (національним представником) Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій (ЄКПП) , що свідчить про визнання Європейським психоаналітичним співтовариством високого професійного рівня фахівців УАП .
У вересні 2010 року в Києві на Генеральній асамблеї ЄКПП Українська асоціація психоаналізу була проголошена Національним представником Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій в Україні і відтепер носить найменування УАП – ЄКПП – Україна.