Програма навчання

Магістратура Гуманітарних і Соціальних наук за напрямком «Психологія»

Спеціалізація «Клінічна психологія і терапевтична медіація за допомогою мистецтва»

Дослідницький курс

Цілі створення Магістратури в Києві

Дана Магістерська дослідницька програма має на меті забезпечення навчання в галузі психопатології та психоаналізу українських студентів. Ця програма є продовженням співпраці, встановленого проф. Сержем Льосуром з МІГП, починаючи з 2004 р. (симпозіуми, супервізії) і з Національним Педагогічним Університетом ім. М.П. Драгоманова з 2009 р. ( Магістратура Страсбурзького Університету ) .

Магістратура має на меті продовження навчання українських психологів та їх спеціалізації в галузі психопатології та психоаналізу.

Структура навчання та організація навчального процесу

Магістратура з психології включає Магістерський курс 1 (М1) і Магістерський курс 2 (М2). Метою є забезпечення студентів спеціалізацією з даної дисципліни, ініціюючи їх наукову рефлексію щодо об’єкта їх дослідження. Студенти вчаться застосовувати дослідницьку методологію, використовуючи яку, можна відповісти на фундаментальне або більш прикладне питання, взаємодіяти з соціо – професійним середовищем під час стажування в першому і другому семестрах в рамках M1. Завдання полягає в тому, щоб ознайомити їх з передовими дослідженнями за допомогою спеціального навчання, пов’язаного з дослідницькою роботою команди педагогів, але також і за допомогою написання і захисту дослідницької роботи, в якій будуть інтегровані тематичні роздуми і клінічна робота за фахом.

І нарешті, починаючи з M1 пропонується спеціальне навчання французької мови на високому рівні з метою надання студентам знань і умінь, необхідних для того, щоб мати доступ і брати участь в дослідженнях на міжнародному рівні.

Підтримка досліджень: Дана Магістратура вписується в рамки програми навчання Університету Ніцца – Софія Антиполіс, Факультету Філології, Мистецтва і Гуманітарних наук і підтримується лабораторією CIRCPLES (Міждисциплінарний центр Історії, Культури, Психоаналізу, Мов та Товариства EA 3159), більш точний напрямок «Тема, Творчість, Розповідь», а також Докторської школи філології, гуманітарних і соціальних наук (ED86).

Міждисциплінарний семінар «Творчість, суб’єкт» проводиться професором Ж. М. Вівесом з 2006 року. Цей семінар інтегрований в мережу національного і міжнародного співробітництва (Париж 7, Париж 5, Париж XIII, Ліон 2, Нова Школа візуальних мистецтв Нью-Йорка, Державний університет Ріо-де- Жанейро, Державний університет Нітерой, Державний Університет Торонто, Державний Університет Флоренції, Католицький університет Лувена, Університет Тунісу). Його досягнення привели до створення електронного журналу Університету Ніцци: Oxymoron. Нарешті, відзначимо сильну популярність цих проблем: 1 пост докторська ступінь, що закінчена в 2010 (Бразилія), 1 стипендія «сендвіч» на 2010-2011 роки (Бразилія – 4/11/2011 захист дисертації в Ріо-де-Жанейро), 1 стипендія «сендвіч» протягом  2011-2012 (Греція – університет Ioanina), 2 поточні дисертації, що  фінансуються (Бразилія, Італія) і 1 HDR була захищена Селін Массон (лектор, Париж VII) за напрямом «Тема, творчість, розповідь» в лабораторії з питань артистичної медіації, і, нарешті, ще один HDR захистився в лютому 2012 року Марією Жежсік (лектор , Париж XIII).

Завантажити програму